8 Ocak 2012 Pazar

Yağmurla gittik, karla geldik

Bu hafta sonu yeğenimi aile arasında nişanladık. Antalya'dan Isparta'ya önde yeğenim, arkasında biz  fırtınalı yağmurlu düştük yollara. Antalya'dan çıktıktan sonra bazı yerleri hafif yağmurla yol aldık..Dağlar bembeyaz karlıydı. Manzaralar çok güzeldi ama araba hızlı geçtiği için fazla resim yakalayamadım.Neyse kız evine Ankara'daki yeğenim de ailesiyle geldi. kızımız Elina'yı burada bol bol sevdik.


Yemekler yendi, kız istendi, yüzükler takıldı, kahveler içildi, ikramlardan sonra tekrar gece çıktık ama bu kez kar yağmaya başlamıştı. Yolda polisler uyardı, ilerde yoğun kar yağışı olduğunu, arabalara zincir takılmasını gerektiğini, gerekirse geri dönüp orada kalmamızı söylediler. Biz bi şansımızı deneyelim dedik ve o yolu yavaş yavaş dikkatli gitmeye başladık. Az yükseğe çıkmıştık ki kar yağışı başladı. Neyse ki yüksekten inince yağış yağmura çevirdi. Bu sefer de geliş yolumuzda buzlanma olabileceği için yolu değiştirip farklı yoldan Antalya'ya dönmeye karar verdik. Şansımıza o yolda da karşımıza lapa lapa kar çıktı. Sanki kar bir noktadan dağılıyormuş gibi hipnotize ediciydi. Karı, karın yağışını yıllardır özlemiştim ama gece olunca yağan karın güzelliğini yolda kalma korkusu eklenince pek hissedemedim.


Aramızda 2 saatlik bir mesafe var ama iklimler çok farklı.  


Isparta'nın çıkışında bir benzincide mola verdiğimizde arabanın üzerinde bayağı kar birikmişti. Antalya'ya gelesiye kadar hepsi eridi, hava 6 derece ısındı. Biz de yağmuru, karı unutup yeğenimin nişan mutluluğuna sevinip gece 2'de evimize mutlu mutlu girdik.


Bu kartopunu da size atıyorum. Kafanıza gözünüze dikkat edin, normal kartopu değil bu buz topu  :) 

6 yorum:

 1. seydişehirdeyken hep bunu düşünürdüm 1.5 saat sonra antalya ve çok farklı bir iklim.karı çok severim.ama her zaman korkmuşumdur.özellikle yoldayken.rabbim kazasız belasız hayırla sizi ulaştırmış evinize ne mutlu.ve hayırlı olsun tabiki .sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 2. Hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin, bir ömür boyu mutlu olsunlar.
  Oralarda kar yağıyor burada lodos esiyor, inşallah bizde de yağar yoksa hastalıklardan kurtulamayacağız.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. buz topu mu:D:D at hülya abla kara hasret kaldık:))
  herzamanki gibi çok güzel olmuşsun ablacım:)

  YanıtlaSil
 4. görünen buz topu gerçekten de, allah tamamına erdirsin, ömür boyu mutluluklar...

  YanıtlaSil
 5. Bu karda kışta iyi cesaret o yollarda canım geçmiş olsun .NİŞANLILARI DA TEBRİK EDERİM .

  YanıtlaSil
 6. Gönder biraz da bize lütfen :)

  YanıtlaSil

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)