12 Mayıs 2013 Pazar

Anneler gününüz kutlu olsun


Anne olan olmayan bütün bayanların anneler gününü kutlarım. Annelik iç güdüsü bütün kadınlarda var diye düşünenlerdenim. Babalık duygusu sonradan öğreniliyor ama annelik içsel bir duygudur.

Annemi çok özlüyorum sevinçlerimi ve üzüntülerimi paylaşmak istediğimde ilk aklıma gelen annem oluyor ama yok. Onu kaybettiğimizde annem 82 yaşında idi. Başsağlığı için gelenler yaşını sorduğunda ve söylediğimde bazılarının hımm 82, bayağı yaşamış deyişi...beni daha da üzüyordu. Sanki ölümü yaşlı diye hak etmişti, ölüm yaşlılara yakışıyordu. Benim annemle aramızda çok yaş farkı olmasına rağmen onu hiç yaşlanmış göremiyordum çok zeki bir kadındı ölüm anına kadar da hafızası çok güçlü idi. Ben de annemin gözünde hep çocuktum, çocuklarımla bir yere gittiğimde hep tembihlerdi karanlığa kalma, karşıdan karşıya geçerken ellerini bırakma diye ama anne her gün bu yollarda işe gidip geliyorum dediğimde de sen yine de dikkatli ol diye uyarırdı. 
Şimdilerde aynı şeyleri daha da fazlasını çocuklarıma ister istemez yapıyorum. Annelik böyle bir şey... 


Mutlu Pazarlar.

8 yorum:

 1. Anneler günün kutlu olsun Başak :)
  Anneciğin rahat uyusun sonsuz uykusunu.

  YanıtlaSil
 2. Huzurla uyusun,
  seninde günün kutlu olsun canım bende anne olsun olmasın her kadının anne olduğunu savunurum çünkü annelik donanımlı geliyoruz dünyaya.
  Yaş ne olursa olsun ölüm acıdır hele bu anne olunca.
  sevgiyle...

  YanıtlaSil
 3. Başakçım çok duygulandım, ne güzel ifade etmişsin. Anneler günün kutlu olsun arkadaşım.

  YanıtlaSil
 4. Sizin de anneler gününüz kutlu olsun.

  YanıtlaSil
 5. Değerli arkadaşlarım güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. İyi ki varsın :) sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. "Anne olursan anlarsin" ne kadar da dogru bir söz degil mi???
  Annenize Allahtan Rahmet diliyorum,mekani cennet olsun.
  Yasla alakali olan durum zorunuza gitmesin.ya da yaslidir iyikide öldü anlaminda degildir söylenenler.Iyi-kötü 82 yasina gelmis,torun-torba sahibi olmus o anlamda söylenilmistir.Hepimizin gidecegi yer ayni.Acaba bizler o kadar yasayabilecekmiyiz.
  Anneler gününpz kutlu olsun,güzel bir haftaya baslamanizi diliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler yıldızcım güzel yorumun için, o acılı günlerde insan daha hassas oluyor , kim ne derse alınıyorsun o dönemde için yanıyor insana hiç bir söz teselli gibi gelmiyor. ya da ben acılı dönemlerimi çok zor atlattım.Tabi ki iyi ki öldü anlamında söylenmemiştir. Anneler gününü kutlar, güzel günler dilerim :)

   Sil
 7. Paylasimin cok duygulu olmus..cok guzel ..anneler gunuz kutlu olsun diyorum..sevgiler

  YanıtlaSil

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)