16 Temmuz 2013 Salı

Deniz ve hobiler  Sabah kalktığımda ortam sessiz sakin, bugün ne yapsam diye düşünürken telefonum çaldı ve komşum kızlarıyla denize gideceklermiş, onun için aramış. Nem oranı yüksek günler yaşıyoruz. Nemli havada denizi pek sevmem, çünkü kuruma gibi bir durumumuz yok. Suya gir ıslak, dışarı çık ıslak, yapış yapış dolaş dur. Neyse madem aranmışım gideyim dedim. Kendimizi serin sulara attıktan sonra kahvaltımızı sahilde yapıp oturduk. Çok gönüllü gitmeyen ben ayrılmak istemedim ama kızlar çok beyaz ve kızarmaya başlayınca öğlenden sonra istemeyerek döndük. Çünkü deniz ılık, etraf sakin ve beach'ın çaldığı müzikler huzur vericiydi.

Tabi ki bazı günlerde de hobilerle haşır neşir olmaya çalışıyorum. Havluları  çok sevdiğimi biliyorsunuz. Evde düz küçük havlular vardı. Kurdele nakışını çok bilmesem de, bildiğim kadarıyla bir şeyler yapmaya çalıştım. Komşumun nakış kitabını karıştırırken yapımını inceleyip öğrendim. Rokoko gül diye geçiyordu.Sehpa örtüsünün köşesine de aynı modeli daha önce yapmıştım. Rokoko güllerinden.


Birazda incik boncukları  değerlendirdim.
 Bir kaç tane bileklik yaparak cam boncuklarımı değerlendirdim.


 

Artık kolum boncuksuz çıkmam abi oldum :)) 
Dördünü bir arada takmasam da ikisini mutlaka takar oldum. 


Bunlar da daha önceden cam boncuklarından yaptığım kolyelerim. Taşlar kısa aralıklarla teller üzerinde birbirine çengelleniyor. Yapımı biraz uğraştırmıştı ama severek kullandığım  kolyelerden biridir.

Hoşçakalın :)

10 yorum:

 1. Ben de diyorum bizim Başak nerelerde, görünmüyor artık diye. Hobilere vermişsin kendini. Ama yaptığın şeylere bayıldım. Özellikle rokoko gül ve kolyeler harika. Ben de rokoko güllü bir şey istiyorum senden hiç anlamam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buralardayım Ayucum :) Teşekkürler... Rokoko güllerinin yapımını bende çok sevdim. Sen istersin de ben yapmazmıyım arkadaşım :) Sevgilerimle

   Sil
 2. Ellerinize sağlık, hepside çok hoş görünüyor :) bende rokoko güllerin hem ismine hemde duruşuna bayıldım.
  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım. Rokoko gülleri minik, minik olunca yapımı da çok zevkli...

   Benden de sevgiler :)

   Sil
 3. Ne kadar güzel rokoko gülleri onlar hayran kaldım ben!

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel olmuşlar ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler çeşnicim :) sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. kolyeye bayıldım. Sizi izlemeye aldım. Ben de bloğuma beklerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım. Ben sizi uzun süredir izliyorum ama :)

   Sil

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :)